Naujienos

2014-05-26 01:05:37

Utenos APGV Molėtų PGT VPPP pareigūnai kartu su Utenos VPK Molėtų raj. PK pareigūnais gegužės 19-23 d.  vykdė, jau tampančias tradicinėmis, akcijas „Saugus automobilis“ ir „Švyturėliai“.

Utenos APGV Molėtų PGT VPPP pareigūnai kartu su Utenos VPK Molėtų raj. PK pareigūnais gegužės 19-23 d.  vykdė, jau tampančias tradicinėmis, akcijas „Saugus automobilis“ ir „Švyturėliai“. Akcijos „Saugus automobilis“ metu buvo tikrinama,  ar automobiliai aprūpinti galiojančiomis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, ar  atliekama išorinė variklio skyriaus apžiūra ir kaip  pritvirtinti akumuliatoriai.  Vadovaujantis „Bendrosiomis  gaisrinės saugos taisyklėmis“ lengvajame automobilyje  privalo būti ne mažesnis kaip 2 kg gesintuvas. Reido metu patikrinti 55 automobiliai. Deja, pareigūnai buvo nemaloniai nustebinti, kad tik 4 automobiliuose buvo rastos galiojančios pirminės gaisro gesinimo priemonės. Net 18 automobilių,   patikrintų reido metu, pirminių gaisro gesinimo priemonių  visiškai  nebuvo. Dar  25 automobiliuose jos buvo, tačiau pasibaigęs  gesinimo medžiagos patikrinimo terminas, 8 automobiliai aprūpinti galiojančiomis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, tačiau pagal reikalavimus yra  per mažo svorio. Šios akcijos rezultatai parodė, kad situacija per pusmetį nepasikeitė, patikrinimo rezultatai išlieka labai panašūs. Kiek geresnė situacija pastebėta tikrinant variklio skyrių. Pastabų neturėta 47 % automobilių vairuotojams. Noriu priminti, kad  prieš pusę metų priekaištų neturėta tik 25% . Tikime, kad dalies vairuotojų duotas pažadas iš karto įsigyti gesintuvą nebuvo tušti žodžiai...

          Prevencinės akcijos „Švyturėliai“ metu siektas tikslas atkreipti vairuotojų dėmesį į specialiąsias transporto priemones su įjungtais garsiniais ir žybčiojančiais šviesiniais signalais. Deja, ir šioje srityje Molėtų mieste vairuotojai nepasirodė kaip pareigingi eismo dalyviai. Nemaža dalis vairuotojų nesivargina pasitraukti į dešinį kelkraštį ir sustoti, praleidžiant specialiuosius automobilius,  kaip numatyta kelių eismo taisyklėse. Susimąstykime! Kaip dažnai mes linkę kaltinti specialiųjų tarnybų pareigūnus,  kad  jie per ilgai vyksta į įvykio vietą. Bet gal mes savo neatsakingu vairavimu irgi prisidedame prie to, kad į nelaimę skubantys pareigūnai ilgiau vyktų į nelaimės vietą?

  Tokios specialiųjų tarnybų bendros akcijos planuojamos ir ateityje.

Utenos APGV Molėtų PGT VPPP vyr.inspektorius Rolandas Pumputis