Naujienos

2014-03-17 09:03:25

Etnokosmologijos muziejuje vyko ugniagesių pratybos

Kovo 14 d. Lietuvos etnokosmologijos muziejuje buvo surengtos Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos taktinės pratybos. Jų tikslas – užtikrinti nepertraukiamą vandens tiekimą gaisrui viršutiniame kupole gesinti ir išbandyti Utenos APGV komandos automobilinių kopėčių AKK-37-IVECO MAGIRUS tinkamumą žmonėms gelbėti įvykus incidentui Lietuvos etnokosmologijos muziejuje.

Vanduo į menamo incidento vietą buvo tiekiamas perpumpavimo būdu. Etnokosmologijos muziejus įsikūręs šalia ežero, tačiau privažiuoti prie jo pakrantės sunkiajai ugniagesių technikai, ypač rudenį ar pavasarį, sudėtinga. Todėl tam buvo panaudota Molėtų rajono Skudutiškio UK autocisterna, nuo jos nutiesta per 200 metrų ilgio magistralinė linija stačiu kalno šlaitu. Toliau vanduo pumpuotas Alantos UK autocisterna. Tačiau švirkštininkus pakėlus iki stiklinio Etnokosmologijos muziejaus kupolo, paaiškėjo, kad vandens slėgis, kad švirkštai dirbtų normaliai, per mažas. Todėl buvo panaudotas ir Molėtų PGT „Renault Midlum“ siurblys.

Daugiausia abejonių planuojant pratybas kilo dėl to, ar pavyks automobilinėmis kopėčiomis pasiekti kupolą. Nors pagal techninius duomenis autokopėčių ilgio – 37 metrų užtenka, tačiau jas pastatyti gan sudėtinga, nes aikštelė šalia bokšto nedidelė, su nuolydžiais. Tačiau pratybos parodė, kad technika ir Utenos APGV komandos pareigūnai dirba puikiai – buvo pasiektas ne tik kupolo pagrindas, bet ir jo viršus.

Šaltinis :vpgt.lt

Pratybų nuotraukos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nuotraukų autorius-Molėtų VPPP vyr. inspektorius R. Pumputis